نام کامل:مجتبی خوش کلام,نام مستعار:صنایع گازی پرستلی.آدرس سایت:www.pgas.ir.همکاران:Arman Web

مرا بخاطر بسپار

ورود

میکس

در این صفحه در مورد گاز میکس توضیح داده می شود

استلین

استیلن(Acetylene) با فرمول شیمیایی C2H2

اطلاعات اولیه:

استیلن گازی بی رنگ و در دمای معمولی وفشار به شدت آتش گیر و با بویی شبیه سیر می باشد. در هوا به شدت و با شعله ای درخشان میسوزد. گاز استیلن از هوا سبک تر است و به خوبی با استون حل می گردد گاز استیلن نتیجه واکنش کاربید کلسیم با آب می باشد.

ادامه مطلب: استلین

نیتروژن

گاز نیتروژن 78 درصداز ترکیبات اتمسفر را تشکیل می دهد . این گاز از مایع سازی هوا و یا گرم کردن NaN3بدست می آید .از عمده ترین منابع نیتروژن ، اتمسفر است. نیتروژن گازی را از جو می توان با روشهای مایع شدن هوا و تقطیر جزء به جزء بدست آورد.نیتروژن را به سه حالت گاز ،مایع و جامد میتوان تولید نمود . این عنصر در دمای محیط به صورت گاز ، و در برودت 196- سانتیگراد  مایع ، و درسرمای 210-سانتیگراد و در فشار اتمسفر به حالت جامد می باشد.

 صنایع گازی پرستلی محصولات نیتروژن خود را به صورت گاز و مایع تولید می نماید . گاز نیتروژن در کپسول های 40 لیتری فشار قوی با فشار 140 بار و دمای محیط توزیع می گردد و همچنین نیتروژن مایع تولید خود را با خلوص 2ppm در تانک های مخصوص کرایوجنیک حمل و عرضه می نماید .

ادامه مطلب: نیتروژن

اکسیژن

اکسیژن عنصری است که در سال 1775توسط جوزف پرستلی ، دانشمند انگلیسی، کشف شد. این گاز از مایع سازی و فشرده سازی هوا بدست می آید .21 درصد از حجم هوا را  این گاز تشکیل می دهد.

اکسیژن را به می توان به سه حالت گاز ، مایع وجامد تولید نمود. اکسیژن در دمای محیط به صورت گاز، در برودت°183- درجه سانتیگراد و فشار اتمسفر به حالت مایع و در برودت °218- درجه سانتیگراد به حالت جامد می باشد .

ادامه مطلب: اکسیژن

دی اکسید کربن

دی اکسید کربن گازی بی رنگ می باشد که تنفس آن در غلظت های بالا باعث ایجاد مزه ترش در دهان و احساس سوزش در بی و گلو (عمل خطرناکی که در آن احتمال خفه شدن شخص بالاست).این اثر ناشی از حل شدن co2  در بزاق دهان و تولید محلول اسیدی ضعیفی به اسید کربونیک می باشد.

مولکول دی اکسیدکربن خطی  دارای دو پیوند دوگانه بین کربن و دو اتم اکسیژن می باشد.ماده ای غیر قطبی می باشد و در دمای پایین تر از 78- درجه سانتیگراد متراکم شده و جسم سفید رنگ جامدی به نام یخ خشک ایجاد می کند. دی اکسید کربن مایع فقط تحت فشار خاصی تشکیل می شود. به میزان کمی در آب حل می شود و اسید ضعیف ، اسید کربنیک هرگاه فشار گاز دی اکسیدکربن که در حالت عادی برابر با 0.3 میلیمتر افزایش و تجمع گاز دی اکسید کربن در بدن که اصطلاحا به آن هیپرکاپنی گفته می شود، می تواند باعث ضعف عمومی سیستم عصبی مرکزی از جمله مرکز تنفس شده ، سردرد ، اغتشاش شعور (کانفیوژن)، کما و حتی مرگ را به دنبال داشته باشد.

خفگی و گاز گرفتگی همیشه ناشی از افزایش گاز دی اکسید کربن و یا کاهش اکسیژن در هوای محیط نیست ، بلکه گاهی اوقات خفگی گازگرفتگی ناشی از استنشاق گاز های سمی می باشد . یکی از خطرناک ترین این گازها که می تواند سبب مسمومیت تنفسی و مرگ گردد ، دی اکسید کربن است.

مطالب بیشتر...

  1. آرگون

خدمات مشاوره ای و مهندسی

صنایع گازی پرستلی مفتخر است که با شعار ((تامین به موقع)) محصول مورد نیاز مشتریان محترم را با استفاده از ناوگان مجهز به تانکهای مخصوص حمل میعانات کرایوجنیک در محل تحول نماید.

عضویت در خبرنامه

اطلاعات تماس

آدرس:کرج، شهرک صنعتی بهارستان، خیابان گلستان یکم، نبش جنوبی چهارراه اول، صنایع گازی پرستلی

تلفن:3-21 10 76 34 026

نمابر : 02634761018

انتقادها و پیشنهادها